Szukaj ikona

Szafy z Drzwiami Przesuwnymi

Szafa to mebel występujący w każdym domu, jeden z najbardziej podstawowych jakie możemy sobie wyobrazić. Czy w sypialni, czy w garderobie czy nawet na korytarzu – jest to element niezbędny do przechowywania ubrań, bądź innych przedmiotów codziennego użytku. Czy da się bez niej żyć?

Szafa przesuwna jest rozwinięciem tego prostego rozwiązania. Poprzez zamianę zwykłych drzwi otwieranych na zawiasach na przesuwane na bokach zaoszczędzamy niewiarygodnie dużo miejsca w mieszkaniu, które możemy potem przeznaczyć na inne meble, bądź lepiej dopasować całość do aranżacji wnętrza. Pomieszczenie staje się bardziej przestronne, a także dokładniej wypełnia luki i wnęki w pokojach, tworząc harmoniczną strukturę w naszych czterech kątach. Dodatkowo, taką szafę można bezproblemowo umieścić niedaleko okien, bądź drzwi bez obawy, że wpłynie ona na jakość korzystania z nich. Z tego samego powodu również można ją umiejscowić w mniejszych rozmiarowo pokojach przejściowych, jak korytarz czy ganek, przez co zagospodarujemy bezproblemowo często niewykorzystywane miejsce.

Warianty szaf przesuwnych

Szafy z drzwiami przesuwnymi występują w wielu wariantach przez co łatwo jest je wkomponować w pomieszczenie. Fronty dostępne są w jednolitych kolorach, lecz można wybrać opcje zdobione różnorakimi okleinami lub grafikami. Nierzadko zdobione są również lustrami, niekoniecznie w prostych i banalnych kształtach. Poza swoją najbardziej oczywistą funkcją, jaką jest możliwość sprawdzenia swojego wyglądu przed wyjściem, taka szafa przesuwna pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń w pokoju w którym została umiejscowiona, a nawet je rozświetlić. Jeden mebel, a jak wiele potrafi wprowadzić życia do pomieszczenia. Wspaniale sprawdza się więc w mniejszych pokojach, lecz ze względu na swą uniwersalną naturę wyśmienicie wygląda też w większych wnętrzach lub pracowniach.

Pojemność szaf

Szafy przesuwne posiadają różne układy półek, szuflad oraz uchwytów w środku. Przed zakupem należy zastanowić się i podjąć wybór, który z nich będzie nam najbardziej odpowiadał. Niezależnie od naszej selekcji szafy cechuje duża pakowność oraz wygoda z korzystania. Dzięki szafie bezproblemowo doprowadzimy do ładu oraz porządku jeżeli chodzi o nasze ubrania czy inne przedmioty codziennego użytku. Na uchwytach przede wszystkim wygodnie rozwiesimy ubranie wierzchnie, takie jak płaszcze czy kurtki. Sprawdzają się także świetnie do większych części garderoby jak szlafroki, suknie czy koszule. Szuflady natomiast są doskonałe do przechowywania mniejszych elementów okrycia, takie jak bielizna, biżuteria czy inne dodatki. Jeżeli chodzi o półki dobrze układa się na nich koszulki, wszelkie topy, bądź spodnie. Na nich można również gromadzić ręczniki, prześcieradła czy poszewki. Na dnie szafy zawsze też można przechowywać obuwie tak by nie przeszkadzało nam stojąc na wierzchu. Szafy z drzwiami przesuwnymi mogą też pełnić funkcję pawlacza, gdzie przechowywane byłby większe przedmioty, jak chociażby rzadziej używane akcesoria kuchenne czy przedmioty służące do utrzymywania czystości w mieszkaniu, jak odkurzacz czy mop. Oczywiście nie są to jedyne słuszne zastosowania wnętrza szafy i należy traktować je jedynie jaką luźną sugestię, gdyż szafy to wszechstronne i uniwersalne meble z niezliczoną ilością zastosowań, ograniczaną jedynie nasza wyobraźnią.

Jak wybrać odpowiednią szafę?

Wybierając szafę należy zwrócić uwagę na jakość mebla, gdyż nie są to przedmioty które często wymieniamy w mieszkaniu. Zazwyczaj służą one nam przez wiele lat. Szafy przesuwne sprzedawane w naszym sklepie produkowane są z trwałych i odpornych materiałów gwarantujące wieloletni czas bezproblemowej eksploatacji. Częściej zdarza się, iż szafa jest wymieniana ze względu na całkowitą zmianę aranżacji wnętrza niż z powodu jej stanu technicznego oraz wizualnego.

Czytaj więcej
  • Cena: PLN PLN
  • Sklep internetowy Sellingo.pl