Szukaj ikona

Sofa. Tapicerka z ekoskóry czy z materiału?

sty21
Sofa

Sofa. Tapicerka z ekoskóry czy z materiału?

Utrzymanie czystości i schludny wygląd

Nie oszukujmy się – nawet osoby, które mają jadalnię lub stół w kuchni, często podjadają przy stole w salonie. Tam też pijemy herbatę w zimny, jesienny wieczór, czy zapraszamy gości na ciasto i herbatę. Sofa jest więc niemniej narażona na pobrudzenie niż meble w jadalni. Sofa ekoskóra jest wygodniejsza, jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości. Większość produktów żywnościowych, które na nią spadną, wystarczy w zasadzie przetrzeć mokrą ściereczką. Z tapicerką z materiału nie jest tak łatwo. Często pozostawiają po sobie plamy, które trudno jest usunąć. Wiele z nich zostaje na sofie na zawsze, co niestety sprawia, że mebel przestaje wyglądać schludnie, a tapicerka w zasadzie nadaje się wymiany. Ekoskóra wygląda schludnie przez lata i zawsze jest gotowa na nieplanowanych gości.

Dla alergików

Sofy z ekoskóry są lepszym wyborem do domów, w których mieszkają alergicy. Zwykła, materiałowa tapicerka jest idealnym siedliskiem dla roztoczy, łatwo też osiada na niej kurz. We włókna nie raz wchodzi sierść domowego pupila. Mimo częstego odkurzania zwykłej tapicerki alergeny pozostają głęboko w jej splotach. Ekoskóra pozwala osobom ze skłonnościami do alergii odetchnąć pełną piersią.

Zawsze w modzie

Skóra i ekoskóra są materiałami wykończeniowymi, które nigdy nie wychodzą z mody. Nawet jeśli zdecydujemy się zmienić aranżację salonu za kilka lat, ekoskóra w dalszym ciągu będzie wyglądała nowocześnie i modnie. Nieco zakurzone przez lata meble tapicerowane zwykłym materiałem po latach mogą wydawać się zużyte i ciężkie.

sty  21
  • Cena: PLN PLN